پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک:
پارتیشن چیست؟
از گذشته‌های دور تا به امروز برای تفکیک و جداسازی بخش های داخلی یک ساختمان راه های مختلفی وجود داشته و دارد. اگر در گذشته از تیغه های آجری و بتنی برای جداسازی استفاده میکردند، امروزه استفاده از این نوع مصالح کمتر شده و مصالحی سبک تر و سریع تر جایگزین آن شده است. باید اشاره کنیم که هر کدام از مصالح محاسن و معایب خاص خود را دارند. یکی از جدیدترین مصالحی که امروزه جایگزین دیوارهای آجری شده پارتیشن ها هستند.
پارتیشن ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که علاوه بر اینکه در محیط های اداری و کار از آن استفاده میکنند در محیط های دیگری از قبیل باشگاه،خانه،مدرسه،دانشگاه و……استفاده میشود.
پارتیشن ها بسته به اینکه در چه محیطی مورد استفاده واقع شود دارای طرح ها و مدل های متفاوت و البته قیمت متفاوتی خواهد بود.
در ابتدا به اختصار توضیحی در رابطه با پارتیشن اداری خواهیم داد و سپس به یکی از انواع آن که پارتیشن متحرک میباشد خواهیم پرداخت:
پارتیشن اداری یکی از انواع پارتیشن ها میباشد که برای پارت بندی و جداسازی در اداره ها و دفترها مورد استفاده واقع میشود.اینکه پارتیشن شما دارای چه ویژگی هایی از قبیل رنگ و متریال و ارتفاع و نوع کاربرد آن و…. باشد متفاوت خواهد بود.
شاید مهمترین سوالی که برای شما پیش آید این است که اصلا پاراتیشن اداری دارای چه اقسامی میباشد؟آیا دارای تنوع میباشد یا خیر؟
پارتیشن های اداری به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم میشود که مدل متحرک محل بحث ما خواهد بود.
از نظر تنوع جنسی میتوان گفت پارتیشن ها به شرح زیر است:
چوبی،فلزی،شیشه ای،ترکیبی،MDFو…..‌ و از نظر تعداد جداره هم باید گفت دارای دوجداره و تک جداره میباشد.
لازم به ذکر است که گفته شود هرکدام از این پارتیشن ها خود دارای انواع و اقسام مختلفی میباشد
در مطالب قبلی اشاره شد که پارتیشن های اداری به صورت تک جدار و دو جدار میباشد که باید گفت بیشتر از مدل دوجداره استفاده میشود.
پارتیشن های دوجداره داره زیبایی خاصی میباشد این نوع پارتیشن علاوه بر زیبایی و منحصر به فرد بودن پوئن مثبتی دیگر دارد و آن این است که مانع عبور نور و گرما و صدا میشود.
از پر کاربردترین نوع پارتیشن های اداری مدل شیشه ای آن میباشد زیرا این نوع پارتیشن محیط را هم برای بازدید کنندگان و هم برای کارمندان جذابتر میکند و صرفه اقتصادی بالایی هم دارد در این نوع مدل که به آن پارتیشن دوجداره کرکره ای میباشد از شیشه به عنوان دوجداره استفاده شده است که این کار موجب زیبایی خاصی در پارتیشن میشود‌.
روی پارتیشن شیشه ای میتوانید برای کنترل دید و نور محیط اداری از پرده کرکره ای استفاده کرد به این صورت که پرده کرکره ای بین دو شیشه قرار میگیرد علاوه بر آن میتوان در پارتیشن دوجدار کرکره ای از کرکره با مکانیزم ولومی بهره برد که امکان عبور نور به داخل مهیا شود.
پارتیشن های دوجداره به دلیل ویژگی هایی مانند زیبایی بیشتر،دکوراتیو بودن،ایستایی و همچنین خاصیت آکوستیک بهتر نسبت به پارتیشن های معمولی استفاده بیشتری میشود.
پارتیشن اداری متحرک چیست؟
پس از توضیح راجع به کلیت پارتیشن بهتر است به صورت تخصصی نوع متحرک آن را مورد بررسی قرار داد.
این نوع پارتیشن به حالتی گفته میشود که در حول محور ریل سقفی یا کفی قابلیت حرکت و جابه جایی دارد.
این مدل را بیشتر در جاهایی که میخواهند دو فضا را از یکدیگر جدا کنند استفاده میکنند و حتی در جاهایی که میخواهیم به صورت موقت یک دیوار ایجاد کنیم از این مدل استفاده میکنیم.
در مطالب قبلی به جنس انواع پارتیشن اشاره شد اما در اینجا لازم به ذکر است که گفته شود این مدل پارتیشن بیشتر در جنس های MDFو به صورت پانل های عمودی ساخته میشود.
از این مدل پارتیشن ها در چه فضاهایی میتوان استفاده نمود؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که از این مدل پارتیشن در سالن های چند منظوره استفاده میشود و میتوان گفت که نسبت به سایر مدل ها دارایی کارایی بهینه تری میباشد.
اینکه این پارتیشن قابلیت جابه جایی را دارد به شما این امکان را میدهد که هر زمان که خواستید دیوار خود را به راحتی جابه جا کنید.
این پارتیشن معمولا به صورت چهار لنگه و سایز هرلنگه به عرض ۵۰ و ارتفاع ۱۸۰میباشد که با استفاده از ابزار لولا به هم وصل میشوند.
کلاف دورتادور پارتیشن اداری متحرک از MDF و پرکننده آن میتواند از MDF یا شیشه یا آلمینیوم و یا حصیر بامبو باشد.

همانطور که قبلا بیان شد تمامی پارتیشن ها خود دارای انواع و اقسامی میباشند و این پارتیشن هم به همین صورت میباشد.
انواع و اقسام این نوع پارتیشن به شرح زیر است:
لولایی:
یکی از محبوبترین ها در بین انواع و اقسام پارتیشن است چرا که با تولید پنل ها به صورت درب های مجزا و نصب لولا بین انها باعث ایجاد جابه جایی میشود.
چرخ دار:
پارتیشن های اداری متحرک چرخ دار با نصب چرخ زیر ان قابلیت جابه جایی ایجاد میشود.
آکاردئونی:
این مدل از جنس چرم بوده و دارای استحکام نسبتا بالایی نسبت به سایرین میباشد.
ویژگی های اصلی این پارتیشن چیست؟
در رابطه با ویژگی های این نوع پارتیشن ها میتوان بیان نمود که این پارتیشن‌ها ویژگی‌هایی دارد که در سایر پارتیشن هاهم وجود دارد و به عبارتی بهتر عمومی و در بین تمامی آنان مشترک است مثل:
_ زیبایی شیک بودن
_ ذخیره کردن فضای بیشتر
_ مقرون به صرفه بودن
_ نصب سریع و آسان و نورپردازی مناسب
دسته ای از ویژگی ها وجود دارد که مخصوص این نوع پارتیشن میباشد که به شرح زیر است:
قابلیت حرکت
جمع شدگی (همانند آکاردئون)
سبک بودن
مقاومت بالا
حمل و نقل آسان
قابلیت تغییر در چیدمان و طراحی فضا
ایجاد فضای خصوصی
ایجاد فضا تعاملی
برچیدن و برپایی سریع
همین موارد بیان شده سبب شده است که این مدل خاص و منحصر به فرد شود و مورد استفاده بیشتری واقع شود و رضایت بیشتری از مشتریان را به خود جلب نماید.

آخرین پروژه هاآموزش هااخبارمتفرقهوبلاگ

پارتیشن اداری متحرک

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!