پارتیشن اداری دوجداره

پارتیشن اداری دوجداره :

پارتیشن اداری دوجداره مدرن چیست؟
شاید قبل از اینکه این سوال برای شماپیش آید ابتدا از خود بپرسید اصلا پارتیشن چیست؟
در پاسخ به این سوال باید گفت در گذشته برای جداسازی و پارت بندی قسمت های یک ساختمان اعم از مسکونی و تجاری و ورزشی و….. از مصالح سنگینی چون آجر و سیمان و…. استفاده میکردند. که هم دارای هزینه زیادی بود زیرا علاوه بر آنکه باید هزینه گزافی برای مصالح میکردند. باید هزینه هایی برای دستمزد به کارگران اختصاص میدادند.
و علاوه بر آن وقت بسیاری برای ساخت آنان استفاده میشده است. اما امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی در همه رشته ها پیشرفت چشم گیری صورت گرفته است . و این مورد هم مستثنا نبوده لذا دیگر از این مصالح سنگین استفاده نمیشود.  بلکه پارتیشن ها جایگزین آنان شده است که هم از نظر قیمت به صرفه تر است و هم از نظر نصب آنان و مهم تر از همه اینان زیبایی بهتری نسبت به دیوار دارد.

نصب پارتیشن اداری دوجداره :

و علاوه بر همه این موارد در پارتیشن ها نیاز به تعداد بسیار زیادی کارگر نیست و به راحتی میتوان نصب نمود.
حال پس از پاسخ به این سوال به توضیح مفصل پارتیشن اداری مدرن خواهیم پرداخت:
پارتیشن اداری مدرن یکی از انواع پارتیشن ها میباشد. که برای پارت بندی و جداسازی در اداره ها و دفترها مورد استفاده واقع میشود.
شما میتوانید از آن برای هرقسمت از دفتر و اداره استفاده کنید.  و محدودیتی برای شما وجود ندارد از اتاق رئیس گرفته و قسمت مخصوص به کارمندان و حتی در آشپزخانه و……
این نوع پارتیشن ها دارای تنوع زیادی میباشد و میتوان گفت تک بعدی نیستند برای مثال میتوان گفت :
پارتیشن های اداری مدرن به دو نوع ثابت و متحرک در انواع متریال های متنوع و تعداد جداره ها تقسیم میشود که به شرح زیر میباشد:
چوبی ، فلزی ، شیشه ای ، ترکیبی ، MDF و…..‌ و از نظر تعداد جداره هم باید گفت دارای دوجداره و تک جداره میباشد.
همانطور که ملاحظه نمودید تنوع در مدل و جنس بسیار زیاد است که انتخاب آن بسته به سلیقه شما و البته هزینه ای که میتوانید برای آن صرف کنید متفاوت خواهد بود.
هرکدام از این پارتیشن ها خود دارای انواع و اقسام مختلفی میباشد.  برای مثال پارتیشن های اداری بسته به اینکه از چه نوعی باشد یعنی چه ارتفاعی چه رنگی و…..متفاوت است.
در میان اقسام بیان شده پارتیشن های دوجداره نسبت به تک جداره مورد استفاده بیشتری واقع میشود.  و طرفداران بیشتری نیز دارد. دلیل محبوبیت آنان این است که پارتیشن های دوجداره دارای زیبایی خاص و چشم گیری میباشد. این نوع پارتیشن علاوه بر زیبایی و منحصر به فرد بودن پوئن مثبتی دیگر دارد و آن این است که مانع عبور نور و گرما و صدا میشود که در یک محیط اداری بسیار کاربردی میباشد زیرا عبور صدا باعث میشود تمرکز کارمندان مختل شود و حتی گاهی اوقات باعث بهم ریختگی کل فضا شود.
پرکاربردترین پارتیشن اداری مدرن چیست؟
هنگامی که انواع پارتیشن برای شما بیان شد قاعدتا این پرسش برایتان ایجاد میشود که بین این همه تنوع زیاد کدام پرکاربردتر است و به عبارتی بهتر کدام یک مشتری بیشتری را به خود جلب نموده است و توانسته رضایت بیشتری را به خود اختصاص دهد.
از پر کاربردترین نوع پارتیشن های اداری مدرن میتوان مدل شیشه ای آن را نام برد زیرا این نوع پارتیشن محیط را هم برای بازدید کنندگان و هم برای کارمندان جذابتر میکند و صرفه اقتصادی بالایی هم دارد.
این نوع مدل خود دارای انواعی میباشد که یکی از پرکاربردترین ها دوجداره کرکره ای میباشد که در آن از شیشه به عنوان دوجداره استفاده شده است که این کار موجب زیبایی خاصی در پارتیشن میشود‌.
پارتیشن های دوجداره به دلیل ویژگی هایی مانند زیبایی بیشتر،دکوراتیو بودن،ایستایی و همچنین خاصیت آکوستیک بهتر نسبت به پارتیشن های معمولی استفاده بیشتری میشود.
پوئن مثبت دیگری که میتوان برای این مدل نام برد این است که به دلیل شیشه ای بودن آن قابلیت دید بهتری دارد و میتوان نظارت بیشتری انجام داد. و برای اتاق رئیس و جداسازی از قسمت کارمندان انتخاب بسیار مطلوبی میباشد و میتوان از پرده کرکره دار برای مواقعی که خواهان عدم دید هستند نصب و استفاده نمود.
یکی از کاربردهای زیرکانه و ماهرانه پارتیشن ها این است که در اداره ها و محیط کاری علاوه بر اینکه برای پارت بندی و جداسازی یک بخش از سایر بخش ها استفاده میشود برای پوشاندن قناسی دیوار یا کج بودن دیوار به دلیل معماری نامناسب میتوان استفاده نمود
از دیگر موارد کاربرد آن این است که میتوان برای پوشاندن ستون ها در محل کار از آن استفاده کرد چرا که در محیط های اداری و کاری تعداد ستون ها زیاد است و با استفاده از پارتیشن میتوان این نقص را رفع کرد و به زیبایی محیط افزود.
قیمت پارتیشن اداری مدرن به چه صورت است؟

 

با توجه به افزایش چشم گیر قیمت ها و تورمی که وجود دارد شما هنگام خرید یک کالا علاوه بر زیبایی و کارایی که برایتان دارد قطعا به قیمت آن هم توجه خواهید کرد لذا باید کالایی خریداری کرد که علاوه بر اینکه دارای جنسی مناسب است قیمتی مقطوع هم داشته باشد چرا که اگر جنس مناسبی نخرید کیفیت کار پایین میایید و با مرور زمان از بین خواهد رفت و اگر به بعد قیمت توجه نکنید از نظر اقتصادی دچار مشکل خواهید شد لذا در رابطه با پارتیشن هم همین قاعده وجود دارد و مستثنا نیست.
اینکه پارتیشن شما دارای چه ویژگی هایی از قبیل رنگ و متریال و ارتفاع و نوع کاربرد آن و…. باشد در قیمت آن موثر خواهد بود.
علاوه بر موارد بالا پارتیشن شما از لحاظ جنس دارای اهمیت بسزایی میباشد که در قیمت آن تاثیر گذار است.
همانطور که قبلا بیان شد پارتیشن ها در انواع و اقسام جنس ها از قبیل چوبی،فلزی،شیشه ای و….. وجود دارد.
علاوه بر اینکه جنس در قیمت آن تاثیر گذار است ارتفاع پارتیشن شما هم تاثیر بزایی دارد یعنی هرچی بلندتر باشد قیمت بیشتر خواهد بود.
قیمت پارتیشن اداری مدرن علاوه بر موارد بیان شده به مورد دیگری نیز بستگی دارد و آن این است که از وسایل و ابزار های متفاوتی برای نصب و اجرا آن استفاده میشود و اینکه از چه وسیله ای استفاده شود قاعدتا در هزینه ها و قیمت ها تاثیر دارد.این وسایل عبارتند از:
دریل برقی،دریل شارژی،عمودبر،جعبه ابزار و…….

آخرین پروژه هاآموزش هااخباروبلاگ

پارتیشن اداری دوجدارهقیمت پارتیشن اداری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!