پارتیشن دوجداره ام دی اف

پارتیشن (partition)

پارتیشن به معنی جداسازی و قسمت‌ بندی ست. در دهه‌های گذشته این پارتیشن‌ ها که معمولا از چوب ساخته می‌شدند. به صورت مجموعه‌ای بلند تا سقف امتداد می‌یافتند .و در نهایت، طبقات آن، فضایی برای قرار دادن اشیاء تزئینی که از دو طرف قابل رویت بودند به‌شمار می‌رفت. از آنها بیشتر در میان دو فضای پذیرایی و نشیمن تعبیه می شدند.

برای ایجاد پارتیشن در فضا، پلان فضای مذکور را ترسیم کنید. مقیاس را در اندازه و محل قرارگیری آن را مدنظر قرار دهید. پس از بررسی سیرکولاسیون (محدوده تردد و رفت و آمد) در پلان. و تطبیق اندازه آن با متراژ فضا و تصمیماتی درباره رنگ و فرم آن، می‌توانید آنرا را در فضا اجرا کنید.

پارتیشن در حال حاضر نیز خانه‌های امروزی دارای حداقل فضاست. دیگر مهمانخانه، آشپزخانه، راهرو و دالون و گاه حتی حیاط هم معنایی ندارد. تا به آنجا که فقط شامل یک اتاق بزرگ یا سوئیت است. در چنین خانه‌ها کوچکی، نیاز به فضای خصوصی همچنان وجود دارد ولی چگونه آن را تامین کنیم.

خانه‌ها و فضاهای کوچک برای پیکربندی و سازماندهی می‌توانند راه‌هایی بیابند. که در عین زیبایی هزینه زیادی نداشته و کاربری خوبی نیز داشته باشند. انتخاب کارکردهای مختلف در یک فضا به نیازهای مطرح ما بر می‌گردد. هدف اصلی یافتن راه‌حل‌هایی است که قابلیت انعطاف داشته و جای زیادی اشغال نکند.

دیوارها و پارتیشن‌های تقسیم‌کننده فضا، یکی از گرایش‌های طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن است. به ویژه در فضاهایی که امکان تغییر در معماری داخلی فضا وجود ندارد. و در عین حال ما به تعداد بیشتری فضای کاربردی خصوصی نیازمندیم. معمولا به این ها  دیوارهای جداکننده، مناسب فضای داخلی با پلان باز هستند.

 

پارتیشن

می‌توانید پارتیشن‌ را در فضاهای مسکونی برای کاربری‌های زیر استفاده نمایید:

• پارتیشن‌بندی فضای ورودی از فضاهای دیگر
• پارتیشن‌بندی فضای هال و پذیرایی
• پارتیشن‌بندی پذیرایی از غذا خوری
• پنهان کردن قسمت‌های قناس فضا.  ستون‌های قرار‌گرفته در مرکز یا فضاهایی با دیوار کج بوسیله پارتیش‌‌بندی
• پارتیشن‌ بندی برای فضاسازی در اتاق خواب‌های بزرگ . و تبدیل آن به دو اتاق تو در تو مثلا اتاق کار و فضای کار یا قسمت خواب و فضای تعویض لباس و…

 

مزایای استفاده از پارتیشن های دکوراتیو در دکوراسیون منزل :

تقسیم کردن فضای یک اتاق به قسمت‌های مورد نیاز. مثلا : داشتن یک فضای خصوصی برای خواب، محل کار، به وجود آوردن معبری برای گذر که کارکرد راهرو یا ورودی را داشته باشد. یا خلق فضایی صمیمی و دنج.
گاه نقش این جداکننده‌ها به عنوان یک عنصر تزیینی خاص در فضا جلوه کرده . و با اضافه کردن رنگ، بافت یا فرم به فضای ساده‌ای، آن را از یکنواختی بیرون آورده و تنوع بصری ایجاد می‌کنند. این ترفند نه‌تنها در خانه که در دفاتر کاری نیز کاربرد خوبی دارد. اگر به نقش تزیینی و زیبایی آن بیشتر توجه کنیم، این تقسیم‌کننده‌ها در فضاهای بزرگ نیز می‌توانند نقش نقطه کانونی را داشته باشند. و لذت بصری فضا را دوچندان کنند.

گوناگونی پارتیشن های دکوراتیو :

انواع گوناگونی از پارتیشن های دکوراتیو برای تفکیک فضاهای داخلی منزل وجود دارند. که از آن میان می‌توان به پرده‌ها، قفسه‌بندی‌ها، مبلمان و اثاثیه، طاقچه‌ها و کتابخانه‌ها، صفحات دکوراتیو و تزیینی و آکواریوم‌های بزرگ و کوچک اشاره کرد. با وجود این جداکننده‌ها، فضاهای اصلی به ریز فضاهای متعددی تبدیل می‌شود و تنوع بصری در کنار تنوع کاربری اتفاق می‌افتد.

جداکننده‌های پارچه‌ای :

در فضاهایی که در طول روز از نور طبیعی کمتر یا غیر مستقیم برخوردارند. می‌توان از جداکننده‌ها استفاده کرد. مثلا در اتاق‌هایی که در جهت شمال قرار دارند. می‌توان از پارچه‌های پرده‌ای لطیف و ظریف که نور را در خود محبوس نمی‌کنند. به عنوان جداکننده‌ای ارزان و در دسترس بهره برد. خوبی این پرده‌ها، سبک بودن و قابلیت انعطاف‌پذیری‌شان است. تا هر زمان که نیاز بود بتوان آنها را جمع کرد و فضای جدا شده را دوباره به فضای اصلی بازگرداند. انتخاب پرده‌ها یا پرده‌مانندها، در کنار کم‌هزینه‌تر بودن روش خوبی برای به جلوه درآوردن نقش‌مایه‌ها، رنگ و بافت‌های زیبا به فضای دکور است.

پارتیشن های مشبک :

صفحات مشبک، پارتیشن‌هایی دوستدار نورند و در عین حال که فضا را تاریک نمی‌کنند. تقسیم‌بندی فضایی خوبی را فراهم می‌آورند. استفاده از ترکیب مصالحی مانند چوب و شیشه در صفحات جداکننده می‌تواند بر زیبایی فضا بیفزاید.

مبلمان به عنوان جداکننده

شیوه دیگر چیدمان به این روش، استفاده از مبل، میز یا کنسول‌ها به عنوان جداکننده است. میز می‌تواند به صورت نقطه کانونی جدیدی مطرح شود. این نوع جداکننده‌ها علاوه بر اینکه مرز میان فضاهای مورد نظرتان را تعیین می‌کنند. می‌توانند به عنوان عنصری کاربردی و حتی تزیینی به کار گرفته شوند.

پارتیشن های دکوراتیو با تم هنری :

تخته‌ها یا بوم‌های بزرگ را در نظر بگیرید. با کمی خلاقیت می‌توان با آنها پاراوان ساخت. با کمی سمباده زدن، کمی پارچه دلخواه و مناسب یا کمی رنگ و نقاشی این کار انجام می‌شود. این نوع جداکننده‌ها جای زیادی اشغال نمی‌کنند. و وزن بصری زیادی ندارند ولی درخشش رنگ‌ها را با خود به فضا می‌آورند. پوستر‌های بزرگ که به صورت چند پنل و روی فیبر پرس شده . و با چند لولا به یکدیگر متصل و از ارتفاع مناسبی جهت ایستایی روی زمین برخوردار باشند هم می‌توانند پیشنهاد دیگری باشند.

پارتیشن‌های کوتاه قد :

جداکننده‌های کوتاه که می‌توانند از قطعات پیش‌ساخته هم درست شده باشند. نیز نقش کاربردی خوبی دارند؛ زیرا اگر با ارتفاع مناسب در نظر گرفته شوند. هم فضای مستقل مورد نیاز را فراهم می‌کنند. و هم جلوی نور و دید را نمی‌گیرند. همین کار را یک قفسه کوتاه هم می‌تواند انجام دهد. علاوه بر اینکه فضای مناسب برای نگهداری از وسایل را نیز برای‌تان فراهم می‌آورد. نکته پایانی اینکه هر انتخابی خوب است به شرطی که در نهایت فضا را خفه و دلگیر نکند.

پارتیشن دوجداره :

پارتیشن دوجداره با MDF های ۱۶ میلیمتری ساخته می شود. که تمام لبه های MDF با نوار PVCعایق شده است. ضخامت پارتیشن دو جداره حدودا ۱۲ سانتی متر میباشد . که به صورت کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف اجرا می گردد.

آخرین پروژه هااخباروبلاگ

partitionپارتیشنپارتیشن دکوراتیوپارتیشن دوجدارهپارتیشن شاددلپارتیشن قدکوتاهپارتیشن مشبکتک پارتیشن شاددلجداکننده

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!