طراحی پاریتشن و ضرورت طراحی پارتیشن


طراحی پاریتشن و ضرورت طراحی پارتیشن

 

دوستان سلام به اختصار در مورد پارتیشن که قبلتر نیز به ان پرداختیم ، به هروسیله و‌ جسمی که دلیل جدا شدن دو‌ یا چند مکان از همدیگرشود را دیوارجداکننده یا پارتیشن گویند.
پارتیشن قبل از اجرا اگر متراژ کمی داشته باشد معمولا نیاز به طراحی و به اصطلاح طرح تری دی ندارد. با نمایش چند نمونه کار که قبلا انجام داده شده کارفرما برای خود تصویر سازی ذهنی میکند و‌نسبت به سفارش پارتیشن اقدام مینماید، لکن همیشه مورد تایید و‌نظر اولیه را جلب نمیکند.
در مواردی کارفرما نسبت به طراحی پارتیشن قبل از اجرا مسر میشود ، دلیل ان محکم کردن شکل سفارش و کاراجرایی که اماده تحویل میشود قابلیت مقایسه با طراحی اولیه پارتیشن را داشته باشد.
از جمله محاسن طراحی پارتیشن برای بهتر دیده شدن فضا قبل از اجرای عملیات پارتیشن بندی میباشد بطوریکه کارفرما خود را در محیط میبیند و چیدمان را برای خود مجسم مینماید با کمی تغییرات میتوان به نتیجه دلخواه رسید ، شاید هم مد نظرش این سبک پارتیشن تکجداره و یا پارتیشن دوجداره و یا پارتیشن شیشه ای و یا پارتیشن فرملس نبوده است و بهتر که اول کار متوجه این عدم یکسان بودن سلیقه با طرح شویم.
گاها بعضی از کارفرمایان محترم دنبال چند طرح از چند شرکت پارتیشن کار میباشند و هرگز بابت این طرحها دوست ندارند هزینه ای پرداخت کنند ، این کار نتیجه خوبی ندارد کارفرما فقط شکل طرح را از همکاران ما دریافت میکند و وارد ریز کاری ها ، زمان ، کیفیت، متریال، استاندارد، خدمات پس ازفروش ، تنوع کار پارتیشن و خیلی از موارد دیگر نمیشود.
اینکار باعث میشود که با انتخاب یک طراحی شیک نسبت به سفارش پارتیشن اقدام کند و سرانجام انچه درنهایت میبیند انی نباشد مه در طراحی امده است.
نکته قابل توجه اینکه برای یک طراحی خوب پارتیشن ، نیاز به زمان و تخصص وفکر میباشد ، بابت این کار طراحی تخصصی حتما هزینه میشود و اگرقرار باشد هزینه توسط کارفرما پرداخت نشود بایک کار ابتدایی و نمایشی کارطراحی اماده و تحویل کارفرما میشود که در اکثر موارد از جزئییات برخوردار نیست و‌یک نمای دور را به شما نشان میدهد و با یک چیدمان مبل و صندلی و رنگ و لعاب دیوارهای ساختمان و کف سالن شمارا از اصل پارتیشن و طراحی ان دور میکند.
همیشه برای خرید دیوارهای جدا کننده نیاز به طراحی نیست ، بعضی از سفارشات بسیار ساده و قابل حس میباشد کافیست با دیدن نمونه اجرا شده مشابه کار خود نسبت به خرید و نوع پارتیشن ادامه مشاوره اقدام کنید.
شما برای خرید یک واحد کابینت اشپزخانه معمولا به هر کابینت سازی که مراجعه میکنید به شما پیشنهاد طرح میدهد و هزینه انرا دریافت میکند ولی طرحی که با ۵۰؟هزار تومان انجام شود پشت ان عجله ، کم حوصلگی طراحان، فقط اتمام طرح ، وخلاصه کاری نمادین را میبیند پشت ان طرح خاص دیده نمیشود چون هزینه ای نشده است تا طراح یک اثر درخور لق نماید.
طراحان نیاز به زمان و‌بازدید از محل و گوش دادن به نظرات کارفرما و چند بار اتود زدن دارندکه غالبااز حوصله کارفرما و فروشنده خارج است ، نتیجه اینکه هر ارزانی بی علت نیست و‌هیچ گرامی بی حکمت نیست
طراحی پارتیشن نیز به همینگونه ست ما در گروه تک‌پارتیشن برای پروژه های بزرگ با طراحی پارتیشن مشکلی ندارد ولی در پروژه های کوچک و‌کارهای جزئی پارتیشن نیازی به طراحی نمیبیند مگر کارفرمایان محترم درخواست نمایند و‌قبول هزینه کنند.
نمونه ای از طراحی های پارتیشن فرملس شیشه ای و‌پارتیشن دوجداره را درتصاویر ذیل مشاهده میفرمایید.
با تشکر از نگاه گرمتان به مقالات پارتیشن و دکوراسیون داخلی گروه تک پارتیشن

آخرین پروژه ها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!