خصوصیات مبلمان اداری خوب 


خصوصیات مبلمان اداری خوب 

مبلمان و دکوراسیون اداری شرکت شما باید به نحوی باشد که تا علاوه بر تامین نیازهای شما و ظاهری شیک و جذاب هزینه بالایی را به مجموعه شما تحمیل نکند.

سیستم مبلمان اداری شامل میزهای مدیریت،کنفرانس،منشی،انواع فایلینگ اداری و پارتیشن و… می شود.امروزه با پیشرفت کشور در تولید و ورود تکنولوژی های نوین ساخت میز و مبلمان های اداری شاهد تنوع در محصولات و کیفیت در عرضه این محصولات توسط شرکت های داخلی از جمله هستیم

که با تولید محصولات با کیفیت این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که بتوانند از محصولات خریداری شده برای سالها استفاده کنند.

میز مدیر باید بزرگ و جذاب  و راحت باشد که بتواند قدرت و توان مدیر به نمایش بگذارد .در واقع میز مدیریتی را معمولا از یک میز متوسط بزرگتر در نظر می گیرند به دلیل حجم کار بیشتر یک مدیر باید از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشد.

در گذشته میزهای مدیریتی برای استفاده های کاغذی استفاده می شد اما امروزه با تغییراتی که در روند انجام امور به وجود آمده است و بیشتر کارها با کامپیوتر انجام می شود  باید میزها روی طراحی شده باشند که بتوان از آن برای امور این چنینی استفاده کرد و تمامی دستگاه ها و کابل ها و اجزای مختلف کامپیوتر در آن تعبیه شده باشد و راحتی را در استفاده کننده به همراه داشته باشد.

اگر شما وقت زیادی را روی صندلی در محیط کار خود به سر می برید باید بدانید که بدنتان متضرر خواهد شد و پس باید این ضرر را به حداقل برسانید و آن محقق نمی شود جز اینکه به استانداردها در ان توجه کنید

آلن هج پرفسورعلم تکنولوژی و ایمنی و استاد دانشگاه کرنل می گوید :تنظیم پشتی صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن ها از مهمترین عوامل است .قسمت نشیمنگاه صندلی باید با بدن شما تناسب داشته باشد نه خیلی تنگ و نه خیلی پهن که نتوانید آرنج های خود را روی دسته های آن قرار دهید.

جروم مکندز ،سخنگوی انجمن مساژ آمریکا می گوید:پاها باید جوری روی زمین قرار گیرد که به ستون فقرات آسیبی نزند و در ضمن این حالت  رسمی بدن حفظ شود.قسمت میانی صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانوها را دچار اختلال کند و خون در پاها جمع شود.

آرنج ها نیز باید به صورت ۸ از شانه ها فاصله داشته باشد.اگر پشتی صندلی شما از انواع فنری نیست به این معنی است که نشستن به شکل نا به هنجار صورت می گیرد.

اولین چیزی که در خرید این مبلمان اداری باید مورد توجه قرار بگیرد،در عین شیک بود،راحتی آن هاست.صندلی های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارد که ساعت ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می کنند و هنگام اتنخاب،توجه خاص خود را می طلبد.

صندلی باید استاندارد بوده با توجه به فیزیک و قد افراد انتخاب شود،اگر کارمندان شرکت شما نفرات مشخصی هستند و چند سالی قرار هست که با شما همکاری داشته باشند انتخاب صندلی مناسب با فیزیک نفرات حائر اهمیت می باشد

برای حمایت از پشت،ارتفاع و عمق آن مورد توجه قرار بگیرد ارتفاع آن قابل تنظیم باشد.یک صندلی خوب اداری باید راحت باشد،گودی کمر و گردن را بپوشاند. به عبارت دیگر از ناحیه کمر،سر وشانه ها محافظت کند و تکیه گاه ستون فقرات باشد تا وزن و فشار روی قسمت های مختلف بدن تقسیم شده به یک  نقطه آسیب نرسد.

با نشستن روی صندلی غیر استاندارد،چاره ای جز بیش از حد  خم شدن و جلو نشستن نیست که باعث درد و ناراحتی در قسمت های کمر و گردن و در دراز مدت دیسک کمر می شود.

خستگی،درد و گرفتگی عضلات گردن،درد مفاصل زانو و آرنج،خستگی شانه ها،گودی کمر ،در ستون فقرات،کمردرد و از بین رفتن تناسب اندام یا به دلیل بد نشستن روی صندلی یا نشانه غیر استاندارد بودن آن است که باید هرچه زودتر فکری به ان شود.

از جمله مهم ترین موارد هنگام خرید مبلمان اداری توجه به کیفیت و دوام آن است چون به شکلی هر روزه مورد استفاده قرار می گیرد و اصطحلاک آن بالاست بنابراین باید طوری انتخاب شود که در دراز مدت پاسخ گو باشد.

انتخاب رنگ و طرح مناسب توجه و احترام به خواسته کارمندان و در نظر گرفتن نقطه نظرات آن ها انگیزه بیشتری در افراد ایجاد می کند.این حس که برای حضور کارمندان احترام قائل شده ایم و این که ارزش آن را دارند تا در محیطی خوب و امروزه این انتخاب با تنوع موجود در بازار کار سختی نیست.

آخرین پروژه ها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!